Bez popisku

Obecné požadavky soutěžní práce

  1. Soutěžní práce musí být původním textem vypracovaným samostatně svým autorem.
  2. Jako soutěžní práce nesmí být uplatněna kvalifikační práce (bakalářská, diplomová, rigorózní, doktorská práce, event. práce uplatněná v jiné soutěži), a to ani její část. Výjimkou je práce seminární, která může být základem pro soutěžní práci, a to bez omezení.
  3. Překážkou předložení soutěžní práce není její předchozí úplná nebo částečná publikace nebo její uplatnění jako ústního či písemného příspěvku na odborné konferenci či semináři.
  4. Soutěžní práce může být následně použita jako základ pro bakalářskou, diplomovou, rigorózní nebo disertační práci.
Bez popisku

Témata a konzultanti

  1. Téma soutěžní práce volí nebo určuje autor.
  2. Katedry fakulty a Inkubátor kinantropologického výzkumu vypisují zájemcům témata, ke kterým se studenti mohou přihlásit. Následně členové kateder v roli konzultantů poskytují autorům konzultace ke konkrétním tématům. Individuální téma může být vypsáno i po zveřejnění souboru nabídnutých témat, v takovém případě konzultant nebo autor sdělí písemně volbu tématu koordinátorovi SVOČ.
  3. Konzultanty SVOČ mohou být akademičtí pracovníci FSpS MU a studenti doktorského studijního programu Kinantropologie (pod záštitou a se souhlasem školitele a vedoucího katedry, pod kterou spadají).
  4. Soutěž se uskuteční v sekcích, které budou vytvořeny podle počtu a obsahové skladby odevzdaných prací. O vytvoření sekcí rozhodne proděkan pro vědu a výzkum, a to s ohledem na obsahovou skladbu odevzdaných prací, případně s ohledem na jiná vhodná kritéria. O zařazení jednotlivých prací do sekcí rozhoduje proděkan pro vědu a výzkum.

Bez popisku

Komise a oponentský posudek

  1. Každá soutěžní práce projde po řádném odevzdání oponenturou. Oponent je určený minimálně tříčlennou komisí. Svým odborným zaměřením odpovídá výběr oponentů tématu práce. Pro každou soutěžní práci je jmenován jeden oponent. Oponent doručí posudek koordinátorovi SVOČ, a to ve dvou vyhotoveních vytištěný a podepsaný, a současně jej vloží v elektronické podobě na příslušný web nejpozději do data určeného proděkanem pro vědu a výzkum.
  2. Posudek obsahuje zejména tyto náležitosti: výběr témata, aktuálnost a originalita; metodika zpracování (systematika, logická stavba, použitá metoda, prameny); zpracování výsledků, formulace závěrů (věcné připomínky k textu, konfrontace s jinými možnými názory, celkové zvládnutí tématu, zhodnocení závěrů práce, náměty na diskuzi při ústním kole); formální stránky soutěžní práce (jazyková úroveň, přehlednost, grafická úprava a technické zvládnutí textu, citace); prezentace a obhajoba.
  3. Oponent při psaní posudku využije šablonu.
Bez popisku

Ústní kolo, výsledky a ceny soutěže

  1. Ústní kolo se koná za účasti všech autorů SVOČ a hodnotící komise jmenované na návrh proděkana vědy a výzkumu z řad akademických pracovníků fakulty. Komise je volená na jeden kalendářní rok k datu podávaní přihlášek soutěžních prací. Hodnotící komise pro jednotlivé sekce jsou nejméně tříčlenné. Komise může zasedat a rozhodovat pouze za přítomnosti nadpoloviční většiny členů. Komise si zvolí ze svého středu předsedu. K účasti a hodnocení s poradním hlasem budou přizvány osoby nebo zástupci institucí, které vypsaly soutěžní témata, která byla zpracována a zařazena do soutěže. Komise rozhoduje o pořadí a doporučení prací k ocenění nadpoloviční většinou hlasů. Při rovnosti hlasů je rozhodující hlas předsedy.
  2. Termín ústního kola vyhlašuje proděkan pro vědu a výzkum.
  3. Ústní kolo je veřejné. Autor při ústní obhajobě prezentuje soutěžní práci a reaguje na připomínky v posudku. Poté následuje diskuse, při níž jsou kladeny dotazy nejdříve ze strany komise, pak případně dalších přítomných.
  4. V ústním kole se především hodnotí: přehled a zvládnutí problematiky; způsob, jakým se autor vypořádal s připomínkami uvedenými jak v posudku, tak v rámci ústního kola; způsob, jakým reagoval na vznesené dotazy; formální stránka ústního projevu (jasnost a jazyková kvalita vyjadřování).
  5. Bezprostředně po ukončení ústního kola zhodnotí komise výsledky soutěže. Komise určí s ohledem na množství soutěžních prací 3 nejlepší práce v dané oblasti. Bere přitom v úvahu jak hodnocení soutěžní práce provedené oponentem, tak prezentaci v ústním kole.
  6. Komise po zhodnocení kvalitativní a formální úrovně práce může a nemusí soutěžní práci navrhnout na ocenění děkanem/proděkanem fakulty.
  7. Autoři prací vybraných podle předchozího odstavce budou v jednotlivých sekcích (v každé zvlášť) odměněni formou jednorázového stipendia. Za první místo bude vyplaceno stipendium ve výši 10.000,- Kč, za místo druhé 8.000,- Kč a za místo třetí 6.000,- Kč. Podmínkou pro udělení stipendia je, aby byl autor v době jeho přiznání zapsán jako student studijního programu na fakultě. Kromě finanční ceny mohou být soutěžní práce odměněny věcně.
  8. Po zvážení komise může být děkanovi navrženo udělení mimořádné ceny děkana za vynikající SVOČ.

Seznam registrovaných soutěžících

Zdroj použitých obrázků

<a href="http://www.freepik.com">Designed by Freepik</a>

 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info