Odevzdání práce: v tištěné a elektronické formě (web a email) spolu s přihláškou do XX.03.20XX; student je jediný autor; příspěvky po určeném termínu nebudou akceptované; nerespektování připomínek technického editora a oponenta (komise) bude mít za následek nepřijatí příspěvku.

Struktura:

7-10 normostran

Normostrana má 1800 znaků, což je zhruba 250 slov. Do znaků se započítávají i mezery a poznámky pod čarou.

Vzhled normostrany se běžně uvádí jako:

• Velikost písma: 12 pixelů
  • Řádkování: 1,5 řádky
  • Okraje po stranách: 3 cm
  • Okraje nahoře a dole: 2,5 cm
  • Zarovnání textu: do bloku (justify)
  • Font: Times New Roman

Dokument stránkujte dole; dokument musí obsahovat reference ve formátu APA 6th Edition (2010); více informací najdete na oficiálním webu APA . Specifický příklady najdete zde credits: Purdue University Online Writing Lab (OWL) - under the terms and conditions of fair use

Abstrakt musí obsahovat: krátký úvod do problematiky (1 věta); cíl výzkumu; hlavní hypotéza/výzkumní otázka; metodika (použité metody, sběr dat, vyhodnocení dat, charakteristika výzkumného souboru na 2-3 věty; výběr důležitých výsledků; závěr a praktické doporučení, budoucí výzkumní doporučení (všeobecně); maximální rozsah 250 slov; klíčová slova (maximálně 5).

Povolené jazyky: slovenský, český, anglický

Příklad abstraktu (v angličtině z důvodů kvality)

“While newer, advanced helmet models have been designed with the intentions of decreasing concussions, very little research exists on injury rates in various football helmets at the collegiate level. The aim of this study was to examine concussion injury rates in various models of football helmets in collegiate football athletes. In addition, to compare injury rates of newer, advanced football helmets to older, traditional helmets among collegiate football athletes, a total of 209 concussions and 563,701 AEs (athlete-exposures) Among 2,107 collegiate football athletes in seven helmet models were included in the analyses. Concussion injury rates revealed that the Riddell Revolution® had the highest rate of 0.41 concussions per 1,000 AEs. The Schutt ION 4D TM helmet had the lowest rate of 0.25 concussions per 1,000 AEs. These newer helmet models did not significantly differ from one another (P=0.74), however all models significantly differed from the older, traditional helmet model (P<0.001). The findings of this study suggest that concussion rates do not differ between newer and more advanced helmet models. More importantly, there are currently no helmets available to prevent concussions from occurring in football athletes.”

Čeho si v abstraktu povšimnout:

"Abstrakt postačuje k porozumění, obsahu daného příspěvku. Jasně sumarizuje všechny hlavní komponenty, čím umožňuje čitatelům porozumět záměru výzkumu."

Zdroj: https://www.kibin.com/essay-writing-blog/10-good-abstract-examples/

Grafy, obrázky, tabulky: vložte do textu jako obrázky (zálohujte si je v Excelu pro případné změny); každý obrázek, tabulka, graf musí mít jeden název, legendu, při použití zkratek je zapotřebí jejich vysvětlení; zkratky veličin SI soustavy uvádíme v okrouhlých závorkách, napr. hmotnost (kg); jednotky fyzikálních veličin uvádíme v hranatých závorkách, napr. jednotka hmotnosti [kg]; zkratka fyzikálních jednotek musí být oddělena mezerníkem za poslední číslici, napr. správně = 54 kg a nesprávně = 54kg; správný názov obrázku je Obr. (jednotně!).

Propozice k stáhnutí